Копірайтери роблять це за допомогою постінгу – створюючи професійні публікації, які привертають увагу саме тих людей, які нам потрібні. Досі існує думка, що копірайтинг – це «простирадла» тексту без сенсу та користі, єдина мета яких – включити якнайбільше ключових фраз для SEO. І донедавна така тактика справді спрацьовувала. Поки що пошукові системи не ввели нові алгоритми ранжування сайтів у видачі.
Тож, хочемо ми того чи ні, для того, щоб глибоко розуміти певну тему, необхідно заглиблюватися і до певної міри «жити» нею. Наприклад, якщо автора приваблює adtech, навіть гортання постів на Reddit чи перегляд youtube-відео буде частиною кар’єрного розвитку. Bloomberg теж акцентує необхідність нішового досвіду під час пошуку контент-спеціалістів. Дедалі більше компаній надають перевагу фултайм-співпраці й формуванню інхаус контент-відділу, шукаючи авторів, які готові будувати кар’єру в одному визначеному напрямку. Так, якщо ви маєте бажання, інтерес та мотивацію.
Скільки Заробляє Копірайтер
Копірайтер — це спеціаліст з написання рекламних текстів. Подивимося, що цікавого чекає на авторів, які пишуть контент для однієї вертикалі. Наприклад, https://wizardsdev.com/ спеціалізація нашої технічної команди в Xenoss — adtech/martech. До речі, текст, який ви зараз читаєте, – це також SEO-копірайтинг.
Вивчайте конкретні аспекти копірайтингу та спілкуйтеся з експертами онлайн, наприклад, на платформі Genius Space або Campster. Ось декілька способів, як можна використовувати ці ресурси для власного розвитку. Завдання копірайтера — підштовхнути до дії читача, надати йому корисну інформацію чи викликати емоції. Для прикладу розглянемо економіку статті для блогу. Варіант умовний, але відображає суть створення інфопродукту.
Види Копірайтингу
Також справжні ентузіасти можуть створити власну агенцію з копірайтингу чи контент-маркетингу — усе залежить від ваших амбіцій. Специфіка праці в агенції полягає у відмінності завдань. Вчора спеціаліст міг писати картки товарів для магазину одягу, а сьогодні працювати над постами для блогу клієнта. Такий формат підходить тим, хто вміє швидко переключатися між задачами, і потребує постійного різноманіття. Бажаю вам успіхів в освоєнні професії копірайтера, лояльних замовників і високих заробітків на написанні текстів.
Скоріш за все ця професія ніколи не стане для вас нудною, адже ви постійно будете дізнаватись багато нової інформації. Працюючи над текстом, необхідно якісно дослідити тему, аби у результаті отримати чудовий матеріал. Через виникнення шаленого попиту на свіжу інформацію все частіше з’являються нові професії та посади, які націлені на роботу в мас-медіа сфері.
Робота Із Замовленням
Часто ми стикаємося з тим, що відбудовуватися від конкурентів, якось вигідно від них відзначитися просто нема чим. І не тому, що справді нічим, а тому, що про це не говорять клієнти. При цьому у них можуть бути справді приголомшлива унікальна торгова пропозиція, фішка, родзинка, але вони щиро вважають, що в цьому немає нічого такого. Навіть найкращий копірайтер не може однаково добре писати на всі теми. Найчастіше у великих агенціях є автори з різною спеціалізацією.
Замовники цінують універсальних копірайтерів, готових працювати з будь-яким матеріалом. Вибирайте різнопланові завдання, удосконалюйтесь у кожному окремому напрямку. З професією «копірайтер» знайомі далеко не всі. вакансія copywriter Це словосполучення не показує всієї специфіки роботи копірайтера, завдання якого не просто писати красиво і грамотно. Рекламний або ж PR- копірайтинг, призначенням якого є рекламування певного товару або послуг.
Копірайтера не контролює начальник, не нагадує йому про роботу. Якщо людина обирає цю професію, необхідно розуміти, що для цього без посидючості та мотивації просто нікуди. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі.
- Але слід зауважити, що зовсім без вступних фраз не можна – вони «олюднюють» текст.
- Тож якщо грамотно обрати нішу — робота контент-райтера може перетворитися на dream job.
- Ринок товарів та послуг стає ширшим і різноманітнішим, помітно збільшується конкуренція у всіх сферах.
- Саме ці якості й допоможуть вам стати хорошим затребуваним автором, за чиї тексти клієнти будуть готові платити чималі гроші.
А ось чого не варто робити – так це сперечатися з замовником, особливо, якщо ви не впевнені у своїй компетентності. Якщо ви відчуваєте, що клієнт – проблемний і не зовсім адекватний, просто спокійно доробити роботу відповідно до ТЗ і шукайте інших замовників. Професійний копірайтер – це людина, яка наповнює ресурси корисним змістом і прямим або непрямим чином впливає на відвідуваність і конверсію ресурсу.
Чим Ми Займаємось
Залежить це від обсягів роботи та тематики. Більше можна одержувати в іноземному сегменті — англомовні копірайтери заробляють 26–50 тис. Ми визначили, що копірайтер — це фахівець, який пише тексти для вирішення маркетингових задач.
Ці автори можуть швидко заглибитися в різні теми й підготувати цілком читабельний контент. SEO-копірайтинг має кінцеву мету – вивести сторінки сайту на перші позиції за релевантними запитами та привести трафік. Людей, які потенційно готові купити продукт/замовити послугу/стати постійними читачами, якщо це інфосайт. Тепер розберемося, скільки заробляє копірайтер у середньому в Україні.
Багато копірайтерів з часом розуміють, що хочуть рухатися далі і створювати комплексні продукти, а не просто тексти. Чи варто говорити, що в такому разі зарплата обчислюється вже не сотнями, а тисячами доларів? Вже традиційно професійний шлях копірайтера починається з написання SEO-текстів. Це тексти, що містять ключові слова, відповідні темі, за якими інші користувачі будуть знаходити сайт в Google. Ваше завдання – написати зв’язковий, ємний, лаконічний і бажано корисний для читача текст із змістом зазначених ключових слів. Власне, це і є SEO-копірайтинг, якщо не заглиблюватися в деталі.